2012. augusztus 27., hétfő

Újra az iskolapadban

…még ha csak egy pályázat erejéig is. :-)

Egy igazán különleges és nagy kihívást jelentő pályázatra kaptam meghívást nemrég.
A különlegessége abban rejlett, hogy bár írói pályázat, mégsem egy adott művet kellett produkálni, a kihívást pedig a feladatok összetettsége adta (mert bizony több is volt) és néha azok fajtája.
És, hogy a címet is értsétek, az egészet egy dolgozat formájában kaptuk meg, amelyben 3 témakörben – epika, dráma és líra – összesen 10 feladatot kellett megoldanunk, ráadásul A/B csoportban. :-)

Meg kell hogy mondjam, nem kis nehézség árán tudtam határidőre beadni a sajátomat.
A legnagyobb problémát az okozta, hogy a feladatok megérkeztekor én azonnal belevetettem magam a dolgozatírásba, mert a lírai feladatoknál elkapott az ihlet, olyannyira, hogy aztán ez továbblendített a többire is. :-) Ez csak azért volt gond, mert munka közben felmerült bennem néhány kérdés az egy mondatos feladat-meghatározások kapcsán, és én "balga" kérdeztem… Az azt követően kapott részletesebb instrukciók alapján pedig több helyütt kezdhettem elölről a fejtörést. És ezúttal valóban azzá vált, mert ami elsőre könnyen jött, az másodszorra már izzadtságos munka eredményeként. Olyannyira beette magát ugyanis a fejembe az első megoldásom, hogy nem tudtam tőle elvonatkoztatni. :-/
Azt hiszem, már maga a munkafolyamat is egy jó gyakorlat volt! :-D

Na, de sok beszédnek sok az alja! 
Szerintem érdemes kipróbálnotok magatokat, és bónuszként megkapjátok az én megoldásaimat és az értékeléseket is. :-D
Íme a B csoport első feladata EPIKA témakörben:

1. Írj 5-6 soros leírást a megadott képek alapján! (max. 5-5 pont)

A - városkép



Madártávlatból igazán gyönyörű látvány – egy ékszerdoboz, melyben drágakövek ezrei szikráznak, holott az egész nem más, mint fém, beton és üveg. S íme a hőtérkép, mely feltárja előttünk a lényegét: dölyfösen magasba törő fehérek, akár a hegyvonulatból kiemelkedő hófödte csúcsok; hűvös kékek, mozdulatlanságukban elegáns, ugyanakkor sznob hirdetői a gazdagságnak; aranysárgák a csillogás és a káprázat világából; meleg vörösek a mozgalmas, boldog, hétköznapi jólét képviselőiként. És a sötét foltok, a láthatatlan de stabil réteg, ami ezt az egész illúziót összetartja.

"Egy percre sem tértél el a leírástól, amit mellesleg mesterien űzöl. A kacifántos mondatokat nem éreztem túlzásnak, sokkal inkább tette látványossá, mintsem érthetetlenné a leírásodat. Az egyik kedvencem, örültem neki. Egy fél sorral többet írtál, de ezt nem róttam fel.
5 pont"

B – személy


– Jesszus, ki ez a félmeztelen nyikhaj? Hisz' csont és bőr, testére keresztet vetett az éhezés… Ja, hogy modell? Nos, akkor is gizda. Rendben, aláírom, hogy szépek a vonásai – talán túlságosan is –, de könyörgöm, mi ez a világvége tekintet?! Ha ezt perzselően hódító, delejes pillantásnak szánta, hát azt még gyakorolnia kell. Inkább néz ki egy falat kenyérért kolduló gyereknek, mint a nők tapasztalt bálványának. Bár, a szája talán megérne néhány nap ajtócsapkodást… úgy tíz év múlva.

"Szegény fiút bántod... Ez volt az első gondolatom, de térjünk a tárgyra. Elképesztően komikusan írtad le ezt a személyt, sokat derültem rajta. A tónusokat most egy kicsit elnagyoltad, de ez nem is baj, hiszen már az A feladatban megmutattad, hogy az is megy neked. Az élőbeszéd csak izgalmasabbá tette – gratulálok.
5 pont"

C – tárgy



A patinás zsebóra a víztömegen át leszűrődő sejtelmes fényben varázslatosnak tűnt. A sós víz még nem kezdte ki a míves véseteket, még nem kebelezte be a máshol olyannyira burjánzó tengeri élővilág. Az üveglapon lágyan táncolt egy kósza fénysugár, a hosszan tekergő lánc azonban már csak ímmel-ámmal csillant eredeti arany színében – egykori gazdája nem fordított rá elég gondot, bár magát az órát láthatóan nagy szeretettel tisztogatta, vigyázta, tán egy párizsi románc emlékeként.

"A végére egy kicsit elszakadtál a leírástól, de mivel egy párizsi emlékről kezdtél írni – nem számíthatom hibának, hiszen az óráról sugárzik, hogy Párizsból van. Összekötötted a leírást a történettel, ügyes volt.
5 pont"

2012. április 23., hétfő

Leszerződtem! :-D

Az új dizájn valóban meghozta a változást! ;-)
Na, jó, tudom, hogy ez csak véletlen egybeesés, és ez a bizonyos dolog nem is újkeletű, csak most realizálódott, de akárhányszor ránézek erre a fejlécre, mindig átjár az életöröm, ami árad belőle. :-D

Szóval, a lényeg…
Még 2011-ben írtam egy novellát Bri pályázatára, Több, mint barátság? címmel, amit az év végén elküldtem egy kiadónak is, hasonló célból. Mindkét akció sikeres volt, hiszen Brinél első helyezést értem el, és a kiadónak is elnyerte a tetszését.
Örömmel jelentem tehát, hogy az említett novella hamarosan megjelenik egy novellás kötetben, e-book formájában! :-D
A szerződés mindkét fél részéről aláírva, az üzlet tehát megköttetett.
Ez viszont lehet, hogy mást is befolyásolni fog, ugyanis a szerződés értelmében a kiadó kizárólagos jogot formál az adott mű megjelentetésére (így azt már töröltem is az oldalról – elnézést azoktól, akik hiába keresik), valamint egyfajta "elővásárlási joguk" van minden ezt követően íródó művemre, ami annyit jelent, hogy mielőtt publikálnám, el kell nekik küldenem, és csak akkor tehetem közzé vagy jelentethetem meg máshol, ha ők elutasították. Vagyis nem tudom, hogy a közeljövőben mennyit fogok tudni itt publikálni – ennek még utánajárok. :-) És, bár a Zoét még jóval a szerződés megkötése előtt írtam, azt hiszem, kihasználom a lehetőséget és azt is elküldöm nekik… Ja, mert azt még nem is mondtam, hogy A szivárvány tövében egy részletével is pályáztam náluk, és a részlet alapján bekérték a teljes kéziratot… Szóval, bármi megeshet! :-D

De nagyon nem akarom végleg befagyasztani ezt az oldalt, még akkor sem, ha mostanában úgy tűnhetett. Lehet, hogy hozok majd nektek néhányat a "régebbi" írásaim közül. ;-) :-D

Drukkoljatok!!! :-D

2012. április 8., vasárnap

Megújulás :-D

Üdv Mindenkinek!

Először is szeretnék minden kedves olvasómnak nagyon boldog ünnepeket kívánni, sok-sok "piros tojást" a locsolóknak és jókedvet, türelmet a százféle kölnitől illatozó lányoknak! :-D

Másodjára, örömmel jelentem, hogy – amint azt ti is láthatjátok, és ahogy a cím is mutatja – a blog ismét megújult.
Remélem, hogy ez a megújulás nem csak a tavasz színeit hozza magával, hanem annak lendületét is, és ezáltal újra fel tudom éleszteni az oldalt, no meg saját írási kedvemet. :-)
Sajnos, mivel a napokban több év kihagyás után újra munkába álltam, így még nem tudom pontosan, hogyan és mennyi időt tudok majd a blogra szánni, de mindenképp többet szeretnék, mint az elmúlt hónapokban... Ennek nagyon fontos oka van! Mégpedig az, hogy terveim szerint hamarosan közelebbről is megismerkedhettek Zoéval! Igaz még "műtétre" szorul, "gyógyítgatom" kicsit (az Aranymosás pályázaton jött néhány figyelemreméltó észrevétel, amik mellett nem mehettem el csak úgy), de amint "egészséges" lesz, kalandos útra indul, amit remélhetőleg érdeklődéssel követtek majd nyomon.
Addig is, kérek még egy kis türelmet...

Szóval, hamarosan ZOE!!! :-D