2011. december 31., szombat
100 = B. Ú. É. K.!!! :-D
2011. december 30., péntek
Pályázat, pályázat, pályázat...
Először is, itt is elújságolom, hátha valaki még nem tudja, az Aranymosó pályázat szerkesztői úgy döntöttek, egyelőre kíváncsiak a művemre, így bekerülhettem a következő fordulóba, melynek keretében már fel is került a Zoe második fejezete az Aranymosás weboldalra.
Nézzetek be, olvassatok, véleményezzetek, értékeljetek. Minden egyes szónak nagyon fogok örülni. :-D
Másodszor, aki kihívást keres így az év utolsó/első napjaiban, az kukkantson be IDE, Hédi ugyanis meghirdette első pályázatát, Újévi fogadalom címmel.
Én személy szerint abban a megtiszteltetésben részesültem, hogy a zsűri tagja lehetek és már nagyon várom a beérkező műveket és az eddig ismeretlen tevékenység által nyújtott élményeket. :-D
Jelentkezzetek bátran!
A pályázat főtámogatója:
További támogatók:
valamint
Ezen kívül, ha valakit érdekel, Bells legutóbbi pályázatára beküldött novellámhoz megkaptam minden zsűritag véleményét így itt is kiegészítettem az adott bejegyzést.
Ezúton is szívből gratulálok minden helyezettnek! :-)
Mindenkinek jó böngészést, írást, olvasást, éppen mihez van kedve! :-)
2011. december 25., vasárnap
2011. december 4., vasárnap
MEGJELENT! Balogh P. Hédi - Napló Light
Íme az eredeti terveim:
És a végleges borító (amit szintén én készítettem):
Főhősünk, Jazz elég jól veszi az akadályokat,
annak ellenére is, hogy az új osztályba való beilleszkedés nem a legegyszerűbb,
Az sem segít, hogy különleges képességétől nem lesz erősebb, egyszerűen csak mindent másként lát.
Ez a napló éppen olyan rendkívüli, mint a gazdája,
aki bármilyen helyzetben vállalja önmagát, és ebből,
mint ahogy láthatjuk is, sokszor még jó is származhat…"
2011. november 21., hétfő
Bells - Képekbe zárva
Tudom, már régen olvashattatok tőlem újat, de most is csak egy rövidke novellát hoztam, amit Bells pályázatára írtam.
Felsőbb hatalom?
Ellenfelem, a megtermett goy harcos nem teketóriázott. Ölni jött, és ha rajta múlik, fog is. Méreteit tekintve jóval túlnőtt rajtam, amit a szarvakkal ékesített hatalmas sisak és a vastag bőr mellvért még ki is hangsúlyozott. Úgy nézhettem ki mellette, mint egy gyerek. De a harctudásom, a küldetéstudatom és az élni akarásom szerencsére vetekedett az övével, így nem mondhattam, hogy teljesen kilátástalan feladattal bíztak meg a szellemek.
***
A zsűri véleménye:
Isabella Reed:
Kedves Diara!
Teljesen visszakaptuk a képet, egy rövid, de igazán érdekes történetből. Nagyon tetszett, hogy ez a két kisgyermek, egy másik világban hatalmas szellemekként jelenik meg. Érdekes volt.
Gratulálok!
Helena Silence:
Nagyon szép munka. Rövid, de rögtön megragadja a figyelmet, és végig képes is megtartani. A szavakat gyakorlottan használod, jó a helyesírásod is, ami mostanában nem kis szó. A második részben, néhány helyen van némi túlmagyarázás, de ez nem feltűnő hiba. Szépen megoldottad azt is, hogy a kép és a történet kapcsolódjon, szinte leltárszerű leírásokkal veszed sorra a látottakat. Tényleg jól sikerült, gratulálok!
Anett:
Amint kezdtem megérteni, hogyan is kapcsolódik a történet a képhez, azonnal a szívemhez nőtt az egész. Az elején picit fura volt ez a rengeteg természetfeletti dolog egyszerre, de az utólagos magyarázattal együtt már minden passzolt. Némi különbséget érezni a két rész között, az elsőben inkább a történesekre koncentráltál, és kevesebb leírást használtál, a másodikban már ezek kaptak hangsúlyt. Az egyetlen dolog, amit hiányoltam a novellából, az a történés maga. Nem értettem, mire ment ki az egész, csak írtál valamit, de nekem valahogy nem jött át az értelme. Talán arra próbáltál utalni, hogy milyen könnyen is irányíthatják az életünket mások...de ha ez volt a történet lényege, akkor egy kicsit jobban is kifejthetted volna.
Szatti:
Nagyszerűen oldottad meg a feladatot a kép alapján. Teljesen visszaadtad a hangulatát, a gyerekek játékosságét és az ezzel okozott következményeket a történet szempontjából. A történetben végig érezhető volt a feszültség, a fokozott izgalom, lenyűgöző volt, amit megteremtettél az írásodban, ebben a pár oldalban. Nagyon tetszett és gratulálok neked. Szép munka!
2011. november 10., csütörtök
B. M. Grapes és a jóslatok :-D
Jelentem vagyok, sőt mi több, jól vagyok, csak sajnos se ihletem, se időm nincs, így az írás szünetel. :-(
Mindazonáltal amikor mégis volt pár szabad percem, újfent összedobtam néhány borítót Grapesnek.
Remélem, hamarosan a véglegeset is megismerhetjük végre, mert már nagyon olvasnám...
Íme tehát az én újabb rajongói képeim! :-D
Ti melyiket vennétek le a polcról?
2011. október 24., hétfő
ARANYMOSÁS
2011. október 20., csütörtök
Artair McKnight - Kristályszép
Bizonyára már többen többen láttátok Arti oldalán...
Cserébe büszke tulajdonosa lehetek egy gyönyörű Ősz Olvasója oklevélnek, amit ezúton is köszönök. :-D
Ígérem, ha lesz ihletem - és főleg időm -, tervezek egy "férfiasabbat" is. :-D
2011. október 15., szombat
Aranymosás 2-3. forduló + Zoe meglepi :-D
"Írj egy max. 100 szavas humoros történetet, szituációt E/3-ban elmesélve, párbeszéd nélkül. Épülhet sci-fi, fantasy elemekre, de nem kötelező."
"Írj egy max 200 szavas párbeszédet egy férfi és egy nő között úgy, hogy sem a megszólítás, sem a szöveg tartalma nem utal a nemre. Az, hogy melyik beszélő kicsoda, csakis a stilisztikából derülhet ki. Narráció sem lehet, CSAK párbeszéd. A szituáció, tartalom mindegy, lehet vita, egy program megbeszélése, munkahelyi beszélgetés, fantasy párbeszéd vagy bármi más.
Kizárást okozó hiba: Bármely narráció pl a lány bólintott, mondta Anna, megigazította a kontyát stb. Megszólítások: néven, rokoni kapcsolat szerint stb. Nemi sztereotípiák a beszélgetésben: Elmosogattál, drágám? Megyek a fodrászhoz/focizni stb. Külsőre utalás: Csinos a hajad. Hol a páncélod?
Segítség: figyeld meg, hogyan beszél a környezeted! A nők és a férfiak másképp használják a nyelvet. Nem az a lényeg, mit mondanak, hanem az, HOGYAN. Érdemes a nemi szerepektől semleges témát keresni"
A férfi-női párbeszédek meglepetések, ugyanis a Zoéból vettem őket - persze ezeket is átalakítottam kicsit, hogy megfeleljenek a kiírásnak. Remélem, tetszeni fognak és kellőképpen felcsigázzák az érdeklődéseteket. :-)
2011. október 5., szerda
Zoe részlet
Ahogy azt néhány napja ígértem, hoztam az új Zoe részletet. A megfelelő oldalon olvashatjátok folytatólagosan.
Az első fejezet első felét töltöttem fel, ami kicsivel több, mint amit az Aranymosó megkapott! :-)
Jó olvasást és várom a véleményeket! :-D
2011. október 2., vasárnap
Soron kívül
Ezt muszáj megmutatnom nektek...
Soron kívül hoztam egy borítót, egy újabbat a Zoéhoz.
Mióta újra belevetettem magam Zoe történetébe és átírtam, finomítottam rajta, kicsit kipofoztam, azóta megint nem tudok tőle szabadulni. Egy ideig, azt hiszem, még ő fogja uralni a gondolataimat. :-)
Szóval, ahogy az nálam lenni szokott, nem csak a szavak állóvizét kavarta fel az fejemben, de a képi fantáziámat is újfent megmozgatta. Ennek eredményeképpen született meg a harmadik Zoe borítóm:
2011. szeptember 29., csütörtök
Katarinának és Artairnak
Zengi érzelmeim igaz voltát, szenvedélyem mély tüzét.
Engedd hát, hogy elérjen hozzád e forró fuvallat, s a
Remény szivárványa felragyogjon, elűzve a szürkeséget,
Erósz által s általad, monoton létem csillagmentes mennyboltjáról.
Te vagy a minden, az álom és a valóság, a könny és a mosoly,
Létezésem egyetlen forrása, a jövőm kulcsa, bűneim megváltása,
Elmém lázas látomása, mely még a halált is szépre váltja.
Kellesz nekem!
2011. szeptember 28., szerda
Választhattok
Törtem a fejem, tanakodtam, hogy mit hozzak nektek, de nem tudok dönteni...
Úgyhogy egy kérdést hoztam:
Mit kértek?
Választék:
1. Borítótervek egy rendkívüli naplóregényhez
2. Az Aranymosás 1. feladatára írt 100 szavas szerelmetes szösszenetek
3. Részlet a Zoéból
Holnap este mindenképp jövök valamelyikkel, de ha akarjátok, tőletek függ, mi lesz terítéken. :-)
Szép estét!
2011. szeptember 17., szombat
Aranymosás
2011. szeptember 16., péntek
Itt vagyok, ragyogok...
Régen voltam, de megvan az oka... mint mindig. Mostanában nem írtam. :-(
De hamarosan hozok egy kis érdekességet és néhány újabb borítótervet is megosztok veletek. :-D
Addig is, érdekelne, hogy kit érdekelne egy kis részlet a Zoéból... :-D Ha kíváncsiak vagytok rá, írjatok hsz-t. Egyetlen szó is elég... :-D
2011. augusztus 26., péntek
Arany János nyomdokaiban
Híd-avatás
***
Kivonat a zsűritagok véleményéből:
Natty:
„Meg kell, hogy mondjam, nekem nagyon, de nagyon tetszett a cím, főleg a benne rejlő kettős jelentés miatt. … Az ’avagy’-ot egyébként el lehetne hagyni, zavaró még akkor is, hogyha alcímről van szó, A folyó mindent visz remek cím.”
„Sok szempontból páratlan művet teremtettél, nagyon-nagyon örültem neki, hogy ezt a balladát választottad, az meg, hogy az egyik hídavató szempontjából látjuk a történteket – megtudjuk, pontosan mi vitte rá, hogyan érezte magát -, csak hab a tortán. … A legjobban lefestett a főhős lelki összeroppanása volt, az, ahogy ábrázoltad, hogy a folyóba ugrás ennyi öngyilkos után milyen vonzerővel bír, és hogyan el tudja borítani az elmét. Számomra teljes volt a kép, semmi sem maradt ki, megállja a helyét ez az írás, élvezetes volt olvasni.”
„Kiegészítetted az okkal, amit Arany pár szóban foglalt össze. Tetszett ez a megoldás, kíváncsi voltam rá, mi viszi rá ezeket az embereket, hogy tényleg leugorjanak … Tökéletesen felvezetted az egymásra torlódó eseményeket, amik a végpusztulás felé vitték a főhőst. … Én azért még hiányoltam valami kis pluszt, mert az elején annyit kaptunk, hogy vártam, mikor jön még valami, de aztán rátértél az eredeti szálra...”
„...a szerkezet is rendben volt, az elején mindent bemutattál, amit csak tudnunk kellett, ismerkedtünk a főhőssel, aztán fokozatosan jutottunk el a tetőpontig. Semmi logikai buktatót nem találtam, hacsak az nem volt kissé paradox, hogy arra nem gondol a fiú, hogy a szerelmének hogyan fog esni a halálhíre...”
„Mind közül ez tetszett a legjobban [sírós jelenet], mert ez volt a legmegindítóbb, amikor az ember igazán érti, miért sír a karakter. Könnyen magam elé tudtam képzelni, ahogyan áll a hídon, nézi a folyót, és addig őrlődik, míg döntésre nem jut. Emlékezetes jelenet lett.”
„A hangulat ahogyan kell, alászállt a hídavatás kezdetéig, amikor hátborzongatóvá vált az egész, kiélezted azt, hogy az ember el se hinné, hogy tényleg leugranak, és hogy még kicsivel haláluk előtted hogy hívják ki a sorsot nevetve, gúnyolódva a megsemmisüléssel. Elég megrendítő volt olvasni, gyönyörűen visszaadtad a hangulatot.”
Anna:
„A címed inkább a hangulata miatt nem tetszik. Olyan mintha egy mai mozifilmet hirdetne. ...úgy gondolom, frappánsabb címet is választhattál volna.”
„Úgy vélem, a balladát szépen ötvöztet a saját ötleteiddel és kerek történetté fűzted.”
„A történeted nagyon jó, elhittem neked, hogy ez a szegény fiú valóban így járt. Mindent megindokoltál, a szereplők a társadalomban betöltött szerepükhöz illően viselkedtek. Gondolom, kicsit utána jártál a történelmi eseményeknek. Ügyes vagy, ez hitelt ad a novelládnak.”
„Csak a legvégén sír a főhős, szinte öntudatlanul már. A sok vízió, a szörnyű gondolatok, a kábultság, a végső kétségbeesés annyira a hatalmába kerítik őt, hogy a könnyek már visszatarthatatlanul, a gondolatoknál is mélyebbről törnek elő belőle.”
„Kicsit furcsálltam, hogy az öngyilkos fiú meséli el a történetét. Írhattál volna róla úgy is, hogy nem bújsz bele a bőrébe (nem E/1-ben), anélkül is hűen vissza lehet adni a gondolatait és érzéseit. A mondataidat kicsit túldíszítetted, kevesebb jelző, pontosítás és részletezés nélkül talán kicsit átérezhetőbb lett volna a történeted (így igencsak költői léleknek tűnt a főhős, persze, lehet, hogy az is volt). És a fiú miért tegezi a lutris úriembert?”
„Úgy találtam, nem volt hibád. Csak egy mondatodnak volt furcsa íze: 'Se egy szó, hogy meggyőzzem, se egy kérdés Máriám hogyléte felől – ennyit sem engedett.' A szerkezete sem túl magyaros és a „se” szó helyett én 'sem'-et használtam volna.”
Melia:
„Én eddig úgy tudtam az ABBA számból, hogy a győztes visz mindent.”
„Teljesen illeszkedett a ballada a novellához. Nem is nagyon szólt másról.”
„Csak az okkal bővítetted ki, amit én egy kicsit kevésnek éreztem.”
„Minden kérdésre választ kaptunk. Bár az utolsó két mondatot olyan feleslegesnek és erőltetettnek érzem.”
„Számomra teljesen elfogadható volt, hogy a végén sírt a pasi. Úgy tűnik, ő is megbánta, hogy a halált választotta az élet helyett.”
„A hangulat hasonló volt. Mindkettőben ott van a kétségbeesés. ”
Itt jegyezném meg, hogy nem szándékosan részletesebbek a pozitív kritikák, mint a negatívak, egyesek egyszerűen ilyen tömören nyilatkoztak. :-)